Jste velkoobchod či velkoodběratel, volejte +420 720 579 358

We-Straw

                        Brčka ze Slámy

Praha We-Straw brčka ze slámy, slámky, ekologické žitné stéblo

We-Straw brčka ze slámy jsou vyrobena z žitného stébla, které je 100% rozložitelné. Přejeme si zlepšit životní prostředí a dále neznečišťovat planetu zbytečnými plastovými brčky. Naše We-straw slámky jsou ekologické, organické, jednorázové, sterilizované, certifikované a kompostovatelné. Neobsahují lepek.

Délka brček je cca 21 cm. Z důvodu charakteru žita, které má kolínka, se delší brčka standardně vytvářet nedají. Tloušťka We-Straw slámek je mezi 3 – 6 mm podle toho, jak je příroda stvořila. Každé brčko je originálním přírodním kusem. I touto jejich krásou se snažíme inspirovat a ukázat, že strojově vyráběná plastová brčka už v našich nápojích nemají co dělat. Každý Váš drink bude od teď jedinečným a neopakovatelným požitkem!

We-Straw vydrží v horkém i ledovém nápoji a nijak nemění chuť. Další výhodou je, že se nerozmočí ani po několika hodinách.

Věříme, že ekologický dopad plastů se dá zmírnit a přitom u toho stále vypadat stylově.

Je super, že jen takto malou změnou, jako je výměna plastu za slámu, zvládneme udělat velký krok pro zlepšení našeho životního prostředí. Vy to zvládnete s námi. Řekněte ne plastovým brčkům, chceme slámky. Chceme We-straw brčka! Dávají smysl!

Z každého zakoupeného We-Straw brčka společně s námi přispíváte na program "Chráníme mořské želvy z.s". Podrobnosti k výrobě zde.

#Slámajesnáma

Porovnání brček, ekologické brčko

Certifikováno

Brčka ze Slámy od WE-STRAW jsou certifikována a jsou vhodná pro styk s potravinami

Kompostovatelné

Brčka jsou opravdu pouze slámou, takže je můžete s čistým svědomím hodit do Vašeho kompostu

Kavárny, restaurace a bary

Díky své hygienické nezávadnosti a přírodnímu složení můžou všechny podniky přejít z plastu na slámky

Ekologické

Stébla ze slámy jsou sekundárním odpadem při sklízení klasů, nic nevyrábíme, jen zpracováváme

Neobsahuje lepek

Na naše We-Straw slámky máme certifikáty, u kterých vyšly výsledky lepku pod mez stanovitelnosti, tedy, že jsou bez lepku!

Nerozmočí se

I po hodinách pití drinku budou mít brčka stále svůj tvar a nezáleží ani na jeho teplotě

Žádný plast

Snažíme se minimalizovat odpad u našich balení, žádné plasty v nich proto nenajdete

Podporujeme

Finančně podporujeme program Hanky Svobodové - Chráníme mořské želvy z.s.

Inspirujeme

I jedno malé brčko může pomoci. Pokud si to řekne každý, změna se povede! "WE change STRAW"

Praha We-Straw brčka ze slámy, slámky, ekologické žitné stéblo

FAQ - Častraw kladené otázky

Vše co byste rádi věděli najdete zde.

Dají se brčka využít víckrát?

We-Straw slámky jsou primárně k jednorázovému použití, hlavně pro kavárny, restaurace a bary. Nicméně pro Vás, co si koupíte brčka domů, určitě se dají slámky využít vícekrát. Pokud je nerozkoušete vydrží i mytí v myčce na nádobí.

Máte kamennou prodejnu?

ANO. Brčka seženete v podniku ZMRZLINÁRNA BRANÍK na Praze 4. K dostání jsou 50ks balení. Pokud chcete velké balení po 500ks, napište nám na email :)

Po kolika kusech máte balení?

Brčka máme standardně v krabicích po 50 ks a 500 ks. První balení je určeno zejména pro domácí použití, oslavy, firemní párty, svatby apod. Větší balení jsou pak ideální pro velkoodběratele, jako jsou kavárny, restaurace, bary, festivaly či meganásosky

Jsem meganásoska a stydím se.

Milý sosale, nemáš se za co stydět, absolutně ti rozumíme a chápeme, že máš rád ten příjemný tlak na plicích, když se do tebe hrnou osvěžující doušky lahodné tekutiny. Od naší sosací komory máš požehnání!

Napraskla mi slámka, co mám dělat?

V tomto zapeklitém případě doporučujeme návštěvu nejbližšího ornitologa. Nebo máme taky jiné řešení! Bohatě stačí slámku vyjmout z nápoje, olíznout a vrátit zpět druhou stranou. V tu ránu máte neponičenou stranu v puse a můžete směle pokračovat v sosání.

Kterou stranou slámky pít?

Může se to zdát jako banalita, nicméně žitná sláma je přírodním produktem a má různé šířky stěny (3-7mm). Doporučujeme vybrat tu hezčí a pevnější a tou směle nasávat jako čmelák z květu.

Ucítím rozdíl mezi plastem a slámkou?

Chování We-straw slámky je překvapivě naprosto shodné s plastovým brčkem. Rozdíl v chuti není žádný. Dvakrát sterilovaná sláma nikterak neovlivňuje chuť nápoje. Průměr slámky může být o maličko menší, takže nebudete mít pusu plnou ledového drinku za 0,14 s ale 0,21 s. *(Testováno odbornými meganásoskami)

Obsahují lepek?

Ne. Viz certifikát ke stažení výše.

Chci slámky v zahraničí.

Budeme velmi šťastni pokud nám napíšete a domluvíme se na mezistátní spolupráci. Nyní dodáváme také do několika kaváren mimo ČR a SR.