Jste velkoobchod či velkoodběratel, volejte +420 720 579 358

We-Straw

                               Brčka ze Slámy

Praha We-Straw brčka ze slámy, slámky, ekologické žitné stéblo

Příběh a podrobnosti k výrobě

 

V září 2018, co jsem dostal nápad rozšířit slámky do podniků a do domácností, jsem zajistil výrobu na vesnici na Vysočině, kde mi skvělí lidé (www.slameneozdoby.cz) zpracovávali slámu a vytvářeli slámky. Jsem jim velice vděčný, že to se mnou celé začali!

Postup výroby je následující:

Ruční sklizení žita - odstranit plevel - naskladnit - nosit ven a sušit - ustříhat klasy - nastříhat otýpky slámy - selekce na silnější stébla - odsříhat kolínka - odstranit listy - namočit - nastříhat délku - převařit - prohnat sušičkou - napočítat - zkontorlovat kvalitu - zabalit a poslat.

Díky těmto zdlouhavým procesům se cena vyšplhala na 4,30 Kč/ks při jakémkoliv odběru. Tedy za jednu krabici se 400 ks slámkami do podniku se zaplatilo 1.720 Kč. S touto cenou jsem se snažil fungovat přes 5 měsíců. Cítil jsem, že zákazníci slámky chtějí, ale cenu je schopno akceptovat absolutní minimum z nich: "Jsou krásné, ale pro nás drahé" apod. Dále jsem se dostal na hranu s naskladněným žitem, kterého je málo a měl jsem ho nedostatek pro své zákazníky, kterým jsem slíbil, že to pro ně budu mít.

Dostal jsem se na rozcestí, co budu dál dělat, měl jsem dvě možnosti. Buďto to rovnou zabalit, a nebo tento nápad, který mi dává obrovský smysl, zkusit dále rozvinout a umožnit všem lidem v celé Evropě, aby si slámky mohli pořídit místo plastových brček.

Tato fakta mě vedla ke hledání zpracování v zahraničí. Během 3 měsíců jsem otestoval všechny možné kvality žita z celého světa, odebral nesčetně vzorků od potenciálních dodavatelů a vybral si toho nejlepšího. V současné době máme malé lokální zpracování v Jihovýchodní Asii, kde máme kapacity vytvářet statisíce žitných slámek z druhotného odpadu, určenému k likvidaci. Žito se tak nemusí pálit a využije se jako brčko. Díky profesionálním procesům a speciálnímu čištění máme všechny certifikáty pro kontakt s potravinami.

Společně si přejeme pokořit plastová brčka a budeme rádi, když u toho budete s námi.

 

Cíle do budoucna:

Jelikož se mi jako patriotovi líbí výroba v Čechách více než v zahraničí, budeme se pokoušet najít způsob, jak postupem času vyrábět brčka u nás. Nyní je pro nás důležité se co nejrychleji zbavit plastových brček. :)

Děkujeme za podporu.

Sláma je s náma!

David

Porovnání brček, ekologické brčko

Certifikováno

Brčka ze Slámy od We-Straw jsou certifikována a jsou vhodná pro styk s potravinami

Kompostovatelné

Brčka jsou opravdu pouze slámou, takže je můžete s čistým svědomím hodit do Vašeho kompostu

Kavárny, restaurace a bary

Díky své hygienické nezávadnosti a přírodnímu složení můžou všechny podniky přejít z plastu na slámky

Ekologické

Stébla ze slámy jsou sekundárním odpadem při sklízení klasů, nic nevyrábíme, jen zpracováváme

Vyrobeno přírodou

Každé slaměné brčko je absolutně jedinečné svým tvarem, barvou i velikostí

Nerozmočí se

I po hodinách pití drinku budou mít brčka stále svůj tvar a nezáleží ani na jeho teplotě

Žádný plast

Snažíme se minimalizovat odpad u našich balení, žádné plasty v nich proto nenajdete

Podporujeme

Finančně podporujeme program Hanky Svobodové - Chráníme mořské želvy z.s.

Inspirujeme

I jedno malé brčko může pomoci. Pokud si to řekne každý, změna se povede! "WE change STRAW"

Praha We-Straw brčka ze slámy, slámky, ekologické žitné stéblo

FAQ - Častraw kladené otázky

Vše co byste rádi věděli najdete zde.

Dají se brčka využít víckrát?

We-Straw slámky jsou primárně k jednorázovému použití, hlavně pro kavárny, restaurace a bary. Nicméně pro Vás, co si koupíte brčka domů, určitě se dají slámky využít vícekrát. Pokud je nerozkoušete vydrží i mytí v myčce na nádobí.

Kde mohu brčka koupit?

Brčka jsou k dostání od 13.3.2019 na portálu HITHIT.com, budeme velice rádi pokud nás podpoříte. :)

Po kolika kusech máte balení?

Brčka máme standardně v krabicích po 50 ks a 500 ks. První balení je určeno zejména pro domácí použití, oslavy, firemní párty, svatby apod. Větší balení jsou pak ideální pro velkoodběratele, jako jsou kavárny, restaurace, bary, festivaly či meganásoskové

Jsem meganásoska a stydím se.

Milý sosale, nemáš se za co stydět, absolutně ti rozumíme a chápeme, že máš rád ten příjemný tlak na plicích, když se do tebe hrnou osvěžující doušky lahodné tekutiny. Od naší sosací komory máš požehnání!

Napraskla mi slámka, co mám dělat?

V tomto zapeklitém případě doporučujeme návštěvu nejbližšího ornitologa. Nebo máme taky jiné řešení! Bohatě stačí slámku vyjmout z nápoje, olíznout a vrátit zpět druhou stranou. V tu ránu máte neponičenou stranu v puse a můžete směle pokračovat v sosání.

Kterou stranou slámky pít?

Může se to zdát jako banalita, nicméně žitná sláma je přírodním produktem a má různé šířky stěny (3-7mm). Doporučujeme vybrat tu hezčí a pevnější a tou směle nasávat jako čmelák z květu.

Ucítím rozdíl mezi plastem a slámkou?

Chování We-straw slámky je překvapivě naprosto shodné s plastovým brčkem. Rozdíl v chuti není žádný. Dvakrát sterilovaná sláma nikterak neovlivňuje chuť nápoje. Průměr slámky může být o maličko menší, takže nebudete mít pusu plnou ledového drinku za 0,14 s ale 0,21 s. *(Testováno odbornými meganásoskami)

Obsahují lepek?

Ne.